Praktyczna nauka zawodu z uwzględnieniem staży uczniowskich w branży teleinformatycznej

Celem projektu jest dostosowanie systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy, w tym przygotowanie rozwiązań w zakresie angażowania pracodawców w organizację praktycznej nauki zawodu (PNZ) poprzez opracowanie ram jakości staży i praktyk dla uczniów realizujących kształcenie praktyczne w przedsiębiorstwach, z uwzględnieniem ram staży zawodowych, a także modelowych programów praktycznej nauki zawodów dla 3 zawodów w branży teleinformatycznej.

Wdrożenie modelowych programów połączonych z weryfikacją uzyskanych efektów kształcenia w przyszłości wpłynie na polepszenie kształcenia w rzeczywistych warunkach pracy oraz na wysokie kompetencje zawodowe absolwentów szkół w branży teleinformatycznej. Opracowanie zasad zapewnienia jakości kształcenia praktycznego realizowanego u pracodawców wraz z proponowanym narzędziem ich weryfikacji umożliwi monitorowanie jakości kształcenia praktycznego przez wszystkie zainteresowane strony.

Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe lub Centrum Kształcenia Zawodowego (ckz) lub Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego (ckziu), w których kształcenie prowadzone jest w zawodach w branży teleinformatycznej.

1. Technik teleinformatyk
    2. Technik telekomunikacji
    3. Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych

W ramach projektu wspierane będą szkoły, pośrednio uczniowie szkół kształcących w zawodach branży teleinformatycznej oraz instytucje rynku pracy z branży teleinformatycznej w skład których wejdą zarówno kobiety jak i mężczyźni, co skutkować będzie równym dostępem do kształcenia.

1) Opracowanie modelowych programów realizacji praktycznej nauki zawodu w zakresie staży uczniowskich dla 3 zawodów z branży teleinformatycznej

2) Opracowanie zasad zapewniania jakości kształcenia praktycznego u pracodawców z uwzględnieniem staży uczniowskich, wraz z proponowanymi narzędziami ich weryfikacji

Nr projektu: POWR.02.15.00-00-2039/20

tel. kont. 796-956-374